„Az anyák, mint a virágok: mind különleges és gyönyörű”– ezzel a mottóval kezdődött pénteken délután a református iskolások szülőknek szóló ajándékműsora.

Az iskola igazgatónője köszöntötte az ünnepelteket, akik a művelődési központ zsúfolásig megtelt nézőterén izgatottan várták a kisebbek, nagyobbak produkcióit. A korábbi esztendőkhöz hasonlóan májusra megálmodott programra a pedagógusok szívvel-lélekkel, a gyerekek nagy titkolózások közepette s mind-mind hosszú ideje készültek. Gyönyörű muzsikaszó, látványos táncok, megható dalok, angol és magyar nyelvű versek és jelenetek, különleges képsorok, izgalmas fényjáték is színesítette a gálát.

A vendégek meghatottsággal, hatalmas tapssal köszöntek meg minden egyes ajándéknak szánt előadást. A hála azonban őket illeti: biztonságot adó szeretetükért, az önfeláldozó törődésért, mindazért, mellyel gyermekeiket, unokáikat elhalmozzák, segítőkészségükért, melynek révén a nagy múltú intézmény továbbviheti rangos hagyományait.