Krónika

2017. október

Fotó projekt

Szerző: |2017. október 13.|Kategória: Egyéb|Címke: , , |

A Nagy Gyula Területi Múzeum a kistérségi néprajzi kutatások elősegítése érdekében fotókat gyűjt a kistérség lakóitól, melyek eredetijét, vagy fénymásolatát megőrizve a helyi élet néprajzi vonatkozásait igyekszik megőrizni...

Október havi étkezési díjak befizetése

Szerző: |2017. október 2.|Kategória: Étkeztetés|

2017. október 09-én hétfőn és 2017. október 10-én kedden Délelőtt 7.00 – 9.00 óráig Délután 15.00 – 17.00 óráig Helye: Gazdasági iroda

2017. szeptember

Iskolanyitogató: kipróbálhatod milyen lesz iskolába járni

Szerző: |2017. szeptember 20.|Kategória: Aktualitások, Beiskolázás|Címke: , , |

Iskolánk e tanévben is tárt kapukkal várja a leendő elsős gyermekeket, s igyekszik a szülők segítségére lenni az iskolaválasztás nehéz döntésében.

Színjátszóink szép szereplése

Szerző: |2017. szeptember 9.|Kategória: Egyéb|Címke: |

A református iskola színjátszói nagy sikerrel tolmácsolták az országos irodalmi pályázatra beküldött alkotások szemelvényeit szeptember 9-én.

2017. május

Százéves az orosházi templom

Szerző: |2017. május 22.|Kategória: Médiamegjelenések|

Forrás: REFORMÁTUSOK LAPJA 2017. május 21. 5. oldal

Szalkay Péter ismét országos első helyezett

Szerző: |2017. május 10.|Kategória: Büszkeségeink, Médiamegjelenések, Oktatás és nevelés, Versenyek|Címke: |

Szalkay Péter, az Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola diákja az idén is részt vett a Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciáján. A cikk végén egy rövid rádióriport hallható a linkre kattintva.

Projekt zárása

Szerző: |2017. május 8.|Kategória: Erasmus +|Címke: |

Az Erasmus + EU projektünk zárásaként a gyerekek és a tanárok élménybeszámolót tartottak az érdeklődő szülőknek tanároknak és diáktársaiknak. Fantasztikus két év van mögöttünk.

2017. április

Egészségkosarak az Előd utcán

Szerző: |2017. április 25.|Kategória: Egészség, Étkeztetés|

Az Iskolagyümölcs-programhoz kötődve, a Szatmár Bio Kft. jóvoltából a református iskolában különösen egészséges volt április 25-én a gyerekek uzsonnája.

Kutató gyerekek Orosházán

Szerző: |2017. április 5.|Kategória: Képgalériák, Oktatás és nevelés, Versenyek|Címke: |

Április 5-én immáron harmadik alkalommal adott otthont a Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciájának az Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Iskola. A régiók tiszántúli fordulójára 5 településről (Balmazújvárostól Hajdúnánáson, Hajdúböszörményen és Kiskunhalason át Orosházáig) 14 diák 13 pályamunkával érkezett.

Pödörték a tésztát, majd mulattak

Szerző: |2017. április 3.|Kategória: Egyéb, Erasmus +, Médiamegjelenések|Címke: |

Forrás: Békés Megyei Hírlap 2017.04.03 hétfő 4. oldal MAGYAR KÖRKÉP

2017. március

Lakodalom van a mi utcánkban… (képgalériával, videóval)

Szerző: |2017. március 30.|Kategória: Erasmus +, Képgalériák|Címke: , |

Az Erasmus+ EU pályázat keretében cseh és német diákokat és pedagógusokat láttunk vendégül iskolánkban. Sokakat megmozgató témánk a lakodalmas volt.

VIII. Orosházi Honismereti Hét

Szerző: |2017. március 22.|Kategória: Évfordulók, Kreatív sarok, Oktatás és nevelés, Sport, Versenyek, Vetélkedők|Címke: |

Orosháza harmadik újratelepítésének tiszteletére az idén is megrendezzük programsorozatunkat: