A Református Iskola tanulói 12. alkalommal vettek részt Szegeden rendkívüli természettudományi órákon.

32 izgatott hetedikes diák és tanáraik utaztak pénteken a „napfény városába”. A tanulók a Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratóriumban (SzeReTeD) kétszer 150 perces kémia és fizika gyakorlat részesei voltak. A modern laboratóriumban az orosháziak az iskolai tananyaghoz kapcsolódóan olyan kísérleteket végezhetnek el, amelyekre a szaktantermi felszereltség nem adna lehetőséget. Az érdekes megfigyeléseken túl a diákok bepillanthattak a laboratóriumi munka szépségeibe, ízelítőt kaptak a jegyzőkönyvvezetés technikájából, közvetlenül szerezhetnek természettudományi tapasztalatokat.

A projekt keretében a következő félévben is terveznek laborlátogatásokat, amelyek további nagyszerű lehetőséget adnak a fizika, kémia, biológia tantárgyakhoz kapcsolódó ismeretek mélyítésére.