Ole Kirk Christiansen ácsmester 12 esztendős fiával 1934-ben adta vállalatuknak a LEGO nevet, melynek forrása a dán „leg godt”, azaz „játssz jól”. A gyerekek fantáziáját, alkotókészségét azóta is világszerte gazdagítja az egyszerűségével hódító ötlet.

Az EFOP-3.2.3.-17-2017-00058 „Digitális környezet a köznevelésben a Református Egyházközség által fenntartott oktatási intézményekben” című pályázatnak köszönhetően e tanévtől a református iskola tanóráit is segítik a színes építőelemek és a segítségükkel készített animációk.  A gyártók mottója: „Csak a legjobb lehet elég jó” ösztönzi a programban résztvevő Előd utcai pedagógusokat. Bár a játékdobozok a napokban érkeznek meg az iskolához, az ötödikesek, hatodikosok lelkesedésükben addig is saját készleteikből építkeznek.

A képek bizonyítják: a diákok ezzel a technikával a láncmese ismérveit ugyanoly könnyedséggel elsajátíthatják, mint az ige sajátosságait.

Képek az iskola facebook oldalán megtekinthetőek.