Március 22-én hetedik alkalommal rendezte meg az Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola komplex természettudományi versenyét. A vetélkedőn 6 iskola, tagintézmény, 16 csapatának 64 diákja vett részt. A cél, lehetőséget biztosítani a 3-8. évfolyamos diákoknak arra, hogy életkoruknak megfelelő természettudományos ismereteikről számot adhassanak „Földünk éghajlatváltozásai” témakörben.

Ebben az évben is az Európa Pékség támogatta a nagy érdeklődést kiváltó eseményt, mely a következő eredményekkel zárult:

I. kategória (3-4. évfolyam)

  1. Csizmadia Bence, Machan Zétény, Papp Boglárka, Varju Márton – Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő: Feketéné Varga Mónika, Palcsekné Józsa Szilvia, Poórné Bokor Hajnalka
  2. Baranyai Bence, Hankó Gréta, Korányi-Gebura Márk, Tóth Dávid Natán – Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda, felkészítő: Tóth Sándor
  3. Benkő Flóra, Darvasi Dániel, Szalkay Csaba, Tomozi Kolos – Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, felkészítő: Nagyné Rátódi Erika, Nászné Suszták Judit, Pásztor Csilla, Siposné Börcsök Éva

komplexTermtudVers2018032201

II. kategória (5-6. évfolyam)

  1. Csizmadia Szabolcs, Petrus János, Török Virág, Vincze Bence – Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő: Koczka Istvánné
  2. Debreceni Levente, Gigacz Balázs, Kis Tibor, Szemenyei Balázs – Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, felkészítő: Dr. Túri Sándorné, Vígh Viktor, Farkas Norbert, Karkus Istvánné
  3. Csernus Dominika, Madarász Milán, Németh Gergő, Prozlik Titanilla – Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda, felkészítő: Tóth Sándor

komplexTermtudVers2018032202

III. kategória (7-8. évfolyam)

  1. Alzubi Fatima, Neller Alexa, Sinkó Máté, Varga Szilárd – Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, felkészítő: Dr. Formann-né Kiss Katalin, Dr. Túri Sándorné, Farkas Norbert, Karkus Istvánné, Muzsik Márta
  2. Lentvorszki Pál, Horváth János, Szilágyi Bálint, Veres Zsófi – Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő: Koczka Istvánné
  3. Csizmadia Nóra, Irimiás Márk, Kulcsár András, Monostori Tamara – Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Székhelyintézmény, felkészítő: Horváth Antal, Tompa Lajos

komplexTermtudVers2018032203