„Nem szükséges, hogy én írjak verset,
de úgy látszik, szükséges, hogy vers
írassék, különben meggörbülne a világ
gyémánttengelye.”

József Attila csodálatos gondolata áll az Orosházi Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és a Petőfi Kulturális Közhasznú Nonprofit Kft. szervezésében megrendezésre kerülő területi József Attila Szavalóverseny oklevelein.

A költészet napja tiszteletére rendezett versenyen 12 iskola 34 diákja 3 kategóriában varázsolta el nagyszámú közönségét a 20-21. századi líra gyöngyszemeivel.

Kisné Bor Emília igazgatónő megnyitó beszédében a hagyományok ápolásának fontosságát is a figyelem központjába állította. Az iskola már az 1988-89-es tanévben városi, majd 1991/92-es tanévtől területi József Attila Szavalóverseny szervezésével állított emléket a költőgéniusz előtt.

A zsűri elnöke Fekete Gabriella, a Békés megyei POK magyar nyelv és irodalom szaktanácsadója, Bozó Klára Péchy Blanka-díjas magyar nyelv és irodalom tanár, valamint Szabó Zsuzsanna, a Békés Megyei Népújság egykori dolgozója a következő eredményekkel örvendeztette meg a résztvevőket:

3-4. osztály

Különdíjas: Varga Lilla – Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola (felkészítője: Justyákné Kiss Ágnes)

1. Bolla Márton Zsolt – Székács József Evangélikus Óvoda Általános Iskola és Gimnázium (felkészítője: Szenczi Mariann)
  2. Fazekas Gergely – Békéssámsoni Általános Iskola (felkészítője: Ficza Ferenc)
  3. Hevesi Brigitta – Nagyszénási Czabán Samu Általános Iskola (felkészítője: Tarné Nagy Zsuzsanna)

5-6. osztály

Különdíjas: Kardos Anna – Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola (felkészítője: Verasztóné Kiss Gabriella)

1. Erostyák Zorka – Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola (felkészítője: Aminné Móricz Márta)
  2. Sarkadi Petra – Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium Szakközépiskola és Kollégium (felkészítője: Fehér Béláné)
  3. Nyemcsok Sarolta – Nagyszénási Czabán Samu Általános Iskola (felkészítője: Kiss Ákosné)

7-8. osztály

Különdíjas: Annus Roland – Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola és Óvoda Csanádapáca (felkészítője: Szokodi László)

1. Bánfi Bendegúz Balázs – Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola (felkészítője: Víghné Pintér Lilla)
  2. Bagóczki Zoltán – Békéssámsoni Általános Iskola (felkészítője: Virág Zoltán)
  3. Harmati Blanka – Nagyszénási Czabán Samu Általános Iskola (felkészítője: Kiss Ákosné)

A költészetre a Múzsák közül többen is vigyáznak. 2016. április 11-től biztosak lehetünk abban, hogy velük teszi ezt a 34 általános iskolás gyermek és az őket figyelemmel hallgató közönség is.