2016. március 17-én iskolánk komplex természettudományi versenyt rendezett, amelyen idén 6 iskola, illetve tagintézmény 13 csapattal, 39 diákkal vett részt.

Immáron ötödik esztendeje kínáltunk lehetőséget városunk általános iskolásainak, hogy összemérhessék természettudományi ismereteiket. A csapatok korosztályonként adtak számot a tudásukról. Ebben az évben a

Földünket éltető energiák témát dolgozták fel a résztvevők, elméleti és gyakorlati feladatok megoldásával bizonyítva felkészültségüket. A közelgő víz világnapja külön hangsúlyt adott a programnak

Az izgalmas megmérettetés eredménye:

I. kategória (3- 4. évfolyam)

1. Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Czina Sándor Tagintézménye (csapattagok: Hajdu Laura, Fekete Gábor, Nagy Norman)
  2. Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola (csapattagok: Kovács Angéla, Ludányi Marcell, Tóth Kristóf)
  3. Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Rákóczitelepi Tagintézménye (csapattagok: Koszó Inez, Pintér Márton, Szepesi Attila)

II. kategória (5-6. évfolyam)

1. Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Székhely (csapattagok: Czékmán Hunor, Irimiás Márk, Szikora Máté)
  2. Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola (csapattagok: Murzsicz Márton, Sinkó Máté, Varga Szilárd)
  3. Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Czina Sándor Tagintézménye (csapattagok: Magony Szilvia, Krausz Gábor, Tajti Roland)

III. kategória (7-8. évfolyam)

1. Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola (csapattagok: Németh Tímea, Hajdu Sándor, Lehoczky Tamás)
  2. Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Székhely (csapattagok: Berencsi Emese, Czuth Csaba, Orosz Bence)
  3. Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Czina Sándor Tagintézménye (csapattagok: Gombkötő Luca, Nagy Zsóka, Szűrszabó Andor)

A szervezők köszönetet mondanak az Európa Pékség támogatásáért.