Osváth Erika neve jól ismert a nyelvtanárok körében. A magát útkeresőnek valló, eredeti módszerekkel és elképesztő hatékonysággal dolgozó angol nyelvtanár, a Tempus Közalapítvány vezető oktatója, tananyag szerkesztő a református iskola meghívására Orosházára látogatott.

Segítségével három napon keresztül meséket dolgoztak fel az Előd utcai kisdiákok. Az öreghalász és a tenger, a Varázslatos fazék című darabok dramatikus technikákkal, állandó kacagások közepette kerültek közel a gyerekekhez. A játék magától értetődő volt, holott csak angol kifejezések hangzottak el – természetesen remek kiejtéssel s nyelvi ötletek garmadájával.

Osváth Erikának köszönhetően az iskola angol szakos pedagógusai is gazdagodtak. A „Nyelvtan versek”, azaz nyelvtanítás verselve továbbképzés mindőjüknek további lendületet adott, melynek további haszonélvezői ugyancsak a református iskola diákjai lesznek.