Az iskolai könyvtárat az iskola tanulói, tanárai, adminisztratív és technikai dolgozói használhatják. A szolgáltatások igénybevétele díjtalan.

• Helyben használat:
    Helyben használható a könyvtár teljes állománya (tájékozódás, sajtótermékek, könyvek és egyéb dokumentumok böngészése és olvasása, választása a szabadpolcról, kutatómunka, a kézikönyvtár használata stb.). A multimédiás dokumentumok közül a CD-ROM-ok, a videokazetták csoportosan és tanári felügyelet mellett használhatók.
  • Kölcsönzés:
    A könyvtár állományában lévő dokumentumok kölcsönözhetők a kézikönyvtár, a médiatár anyagának kivételével.
  • A kölcsönzés szabályai:
    • A könyvtárból könyvet vagy egyéb dokumentumot csak a könyvtáros engedélyével lehet kivinni.
      A kölcsönzés a Szirén integrált könyvtári rendszer segítségével elektronikus úton történik.
    • Az általános iskolai tanulók egyidejűleg 1-4 könyvet kölcsönözhetnek 4 hetes időtartamra. Hosszabbítás egyszer kérhető.
    • A tartós tankönyvek körébe tartozó dokumentumokat – az iskola tankönyvellátási szabályzatában foglalt feltételek szerint – az érintett tanulók teljes tanévre, ill. tanulmányaik befejezéséig kikölcsönözhetik.
    • A kézikönyvek és az időszaki kiadványok (folyóirat) indokolt esetben egy tanítási órára, esetleg egy napra vagy hétvégére kölcsönözhetők.
    • Az audiovizuális dokumentumokat (videokazetta, CD-ROM stb.) a nevelőtestület tagjai egy-egy tanítási órára kölcsönözhetik.
    • A kikölcsönzött könyvtári dokumentumokért a kölcsönző felelősséggel tartozik. Az elveszített vagy megrongált könyvet az olvasó az adott műnek egy teljesen azonos példányával pótolhatja, vagy kifizeti a dokumentum napi forgalmi értékének kétszeres összegét.
    • Amennyiben az olvasó a kikölcsönzött dokumentumokat határidőre nem hozza vissza, felszólítást kap. A tartozás rendezéséig újabb könyvet nem kölcsönözhet. A rendezetlen könyvtartozású olvasók tanuló-, illetve munkaviszonya csak tartozásuk rendezése után szüntethető meg.
  • Tájékoztatás:
    Tájékoztatást nyújtunk a könyvtárban meglévő dokumentumokról és a könyvtár használati rendjéről.
    Tájékoztatunk a felmerült problémák megoldásához felhasználható dokumentumokról.
  • Egyéb szolgáltatások:
    A könyvtárban található számítógépek a tanulást segítő és kiegészítő információk szerzésére használhatók a könyvtár nyitvatartási idejében.

• Könyv- és könyvtárhasználati órák tartása
      Könyvtári rendezvények, vetélkedők szervezése