Boldogok a tiszta szívűek, mert ők meglátják az Istent.” (Máté 5:8)

Mindenható Mennyei Édesatyánk!

Fájó szívvel, gyászoló lélekkel és könnyes szemekkel állunk meg előtted, hogy kezünket imádságra kulcsoljuk és vigasztalásért könyörögjünk. A döbbenettől elnémulunk, mert elveszítettük egy iskolatársunkat, Soós Tímeát. Hálát adunk Neked az ő életéért, még ha oly rövid is volt az a szakasz, amelyet vele együtt megtehettünk. Hálát adunk Neked azért, hogy a Te áldásaidat rajta keresztül reánk kiárasztottad. Add, hogy mindennapi életünkben követhessük mindazt a sok jót, amire általa tanítottál bennünket. Tudjuk, hogy Te indítottad el őt a földi lét pályáján és visszavárod a Te mennyei hajlékodba. Kérünk, adj vigasztalást szüleinek, testvéreinek és családtagjainak, hogy el tudják hordozni a gyász fájdalmát. Adj mindnyájunk számára vigasztalást azzal a reménységgel, hogy elköltözött szeretteinket majd újra megláthatjuk a mennyek országában. Elköltözött drága szerettünket, Timit az ige szavaival úgy jellemezhetnénk, „tiszta szívű” volt, ezért reménykedünk benne, hogy megláthat Téged a mennyországban. Urunk, kérünk, fogadd be őt örök hajlékodba!

Jézus Krisztusért könyörgünk, hallgasd meg imádságunkat! Amen!

Lelki próbáimban, Jézus, légy velem,
El ne tántorodjék Tőled életem.
Félelem ha bánt, vagy nyereség kísért,
Tőled elszakadnom ne hagyj semmiért.

Ha halálra válik testem egykoron:
Ragyogjon fel lelked e hitvány poron;
Ama végső harcon rád bízom magam:
Örök hajlékodba fogadj be, Uram!

(Református énekeskönyv 338:1, 4)

Orosháza, 2021. október 18.

Szalkay Róbert
ifjúsági lelkész