Tisztelt Szülők!

Szeptember 4-én, 18 órától Dr. Krasznai Zoárd, szülész, nőgyógyász, gyermeknőgyógyász, klinikai onkológus, nőgyógyászati daganatsebész-szakorvos tájékoztatja a szülőket a HPV-ről, a veszélyeiről, valamint azokról a lehetőségekről, amelyekkel a betegségek megelőzhetőek. Az online szülői értekezletet ezen a linken lehet elérni: A Döntés Hete – Online szülői értekezlet

Szeptember 8-án 18 órától Dr. Onozó Beáta csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvos, klinikai immunológus, allergológus tájékoztatja a szülőket online szülői értekezlet keretében a HPV védőoltás biztonságosságáról, lehetséges mellékhatásairól, valamint arról, hogyan jutnak el az iskolákba a vakcinák, mikor kapják meg azokat a gyerekek, ki tájékoztatja az iskolákban a szülőket és, hogy ki, mikor és hogyan adja be az oltást. Az online szülői értekezlet linkje: A HPV védőoltás biztonságáról

Sajnos kevéssé ismert tény, hogy a fiúkra is veszélyt jelent a HPV vírus. Ezért szeptember 7-én, 18 órától Dr. Riesz Péter, urológus, andrológus, klinikai onkológus szakorvos tájékoztatja a szülőket arról, milyen veszélyeknek vannak kitéve a fiúk a HPV kapcsán, milyen betegségeket kaphatnak el a vírus miatt, és hogyan lehet ezeket megelőzni. A HPV-ről a fiúk vonatkozásában!

Reményeink szerint már most ősszel a fiúk részére is ingyenessé válik az oltás. Alapítványunk egyéb módon is próbál tájékoztatást nyújtani a szülőknek: Tájékoztató levél a szülőknek a védőoltással kapcsolatban https://malyvavirag.hu/kiadvanyok/hpv-vedooltas-level-a-szuloknek

Hitek és tévhitek a védőoltással kapcsolatban https://malyvavirag.hu/kiadvanyok/hpv-elleni-vedooltas

Amennyiben kérésemet támogatja, hasznosnak találja, kérem, a linkek előtt jelenjen meg: az Orosházi Mályvavirág Pont ajánlásával! Segítségét előre is köszönöm.

Orosháza, 2020. augusztus 30.

Farkas Attiláné

Orosházi Mályvavirág Pont