Környezetvédelmi operatív program keretében nyert iskolánk 55.5 millió forint támogatást az, mint egyházi pályázó, amely összeget napelemek elhelyezésére és a fűtésrendszer korszerűsítésére fordítja.

2014 júliusában kezdődött a munka, amely a „Egyházi jogi személyek épületenergetikai fejlesztése megújuló energiaforrás hasznosításával kombinálva a konvergencia régiókban (KEOP-4.10.0/E)” pályázat keretében jutott jelentős összegű támogatásból finanszírozza az iskola. A fejlesztés keretein belül 45 kW beépített teljesítményű napelem kerül elhelyezésre, ami évente 45.500 kWh villamos energiát termel. Továbbá kiegészítésként a radiátorokra is termosztatikus szelek kerülnek, csökkentve a fűtésre fordított energia felhasználását. A kivitelezési és egyéb költségeket teljes egészében finanszírozza a pályázat.

A munkálatok szeptember elején befejeződtek, így a tanítás zavartalanul elkezdődhetett.

Kivitelező: SolarCity Kft.
Energetikai szakértő: Szomax Kft, Balla János
Közbeszerzés: Money Solve Kft, Dr. Kerekes Valéria
Műszaki ellenőrzés: Korintosz Kft, Kocsis János
Pályázatbonyolítás: Grabovszky Tamás