Február 28-án óvodás gyerekek gyülekeztek a református iskola ebédlőjében, hogy a helyiekkel együtt keltsék életre a Pancake day hagyományát.

A szokás az angol anyanyelvű országokból indult. Náluk Pancake Day, nálunk húshagyó kedd. Angliában palacsinta nappal zárják farsangi időszakot. A nagyböjt előtti utolsó alkalomként a bőséges étkezésre, amikor a kamra mélyéről előkerülő tojásból, vajból, zsírból palacsintahegyek emelkednek.

A két tanítási nyelvű iskolában három próba várt a gyerekekre. Miközben gyümölcsökből palacsintaarcokat formáltak, angolul pörgött a szó. Angol dallamok csendültek fel, amire egyre többen ropták a táncot. A remek hangulat csúcspontja volt a palacsintafutás. Köténybe, fejfedőbe öltözött gyerekek, kezükben serpenyővel küzdöttek a palacsintadobálás embert próbáló feladatával.

Az orosházi pancake party méltó zárásaként mindenki kedvére kóstolhatta a nutellás, lekváros, kakaós finomságokat.