Az orosházi református iskola főbb célkitűzései között szerepel az idei tanévben a környezettudatos magatartás formálása. Napról napra bizonyítják, érdemesek a már 2010-ben megkapott ökoiskola címre.

Az ide járó diákok nem csak a zöldudvarukat gondozzák, de az újrahasznosítást is támogatják. Ennek jegyében készülődtek az őszi hulladékgyűjtésre. Szeptember 23-án felülmúlták a tavaszi eredményüket, immáron 119 fát megmentve, 7049 kg-nyi papírköteget halmoztak a szállító konténerekbe. Az anyukák, apukák segítségével 94 kg műanyag palack gyűlt össze. A 3. a osztály büszkélkedhetett a legnagyobb újságkupaccal. Pillepalackból az 5. b osztály diákjai hozták a legtöbbet.

A bevétel a diákönkormányzat kasszáját gyarapítja, a református iskolába járók szabadidős programjainak támogatására.