Az orosházi református iskola a diákönkormányzat jóvoltából gyermeknappal búcsúztatta a májust.

A kézműves udvartól a népi játékokon keresztül sport-ügyességi próbákkal is kedveskedtek az ide járók aprajának, nagyjának. A közlekedési verseny, a vívó bemutató, a színjátszók jelenete és az 5.b osztályosok táncbemutatója mellett nagy érdeklődés közepette zajlott a szülő-tanár-diák futballmeccs.

Fergeteges hangulat kerekedett a gyerekeket, édesanyákat, édesapákat és pedagógusokat próbára tévő ügyességi versenyen. Voltak, akik lovaskocsiztak, másokat a trambulin, az élő csocsó és az óriáscsúszda vonzott. Töretlen népszerűségnek örvendett a kürtőskalács sütése.

Az Erdély ismeretében legjobbnak bizonyuló pünkösdi király, Hajdú Sándor rangját az iskolai büfé ezzel járó kedvezményei még fényesebbé teszik diáktársai előtt.