A tanév utolsó napjának élményt adó programsorozatát a református iskolában a diákönkormányzat szervezte.

Gál Zoltán természetvédelmi mérnök előadásain ÖKO iskolásokhoz méltó volt az érdeklődés. Vastaps fogadta az alapfokú művészeti intézmény táncbemutatóját. A hőség ellenére fáradhatatlannak bizonyultak a nonstop kosárlabda mérkőzés résztvevői. A diákok pillanatok alatt eltűntették a pizzából álló meglepetés-tízóraijukat. Az Orosházi Máltai Játszótéren a legkisebbek próbálták ki az ügyességüket. Az udvaron kérdések záporoztak a rendőrség és tűzoltóság képviselőire, a felsorakozott járművek körül lankadatlan volt a nyüzsgés.

A ragyogó hangulatú tanévzáró délelőttöt csupán az árnyékolta be, hogy gyerekek, felnőttek könnyes szemmel búcsúztak az iskola szeretett idegen anyanyelvi lektoraitól: Kayla Kellertől és Roxanne Flinttől. Az Amerikai Egyesült Államokból jött két fiatal pedagógus követendő példa lesz a következő tanévre érkező külföldi tanárok előtt.